2w1 nasza ściana kredowo-magnetyczna

Grudzień 15, 2015
2w1 nasza ściana kredowo-magnetyczna

Doskonale wiecie i pewnie co niektórzy z Was już się przekonali, jak dzieci lubią malować po ścianach. Co zrobić z małym plastykiem, żeby domu czy mieszkania nie zamienił w kilkudziesięciometrowe dzieło sztuki? 
Przy urządzaniu naszego nowego M szukałam rozwiązania po środku – ściana połączona z możliwością malowania beż żadnych przeszkód. W końcu znalazłam odpowiedni kompromis – wydzieliłem Amelii kawałek ściany, na której może „pokazać” swoją duszę artysty.
Moja mała plastyczka ma swój kawałek ściany – pełniącej funkcje tablicy kredowej i magnetycznej. 
Pomalowana ściana farba magnetyczną i kredową zmienia jej powierzchnię w tablicę, po której dzieci mogą pisać i rysować zwykłą, kredą szkolną oraz jednocześnie przyczepić na niej magnesy, zdjęcia, ulubione rysunki, czy my rodzice ważne notatki i informacje. To miejsce twórczych pomysłów, uwieczniania miłych wspomnień (u nas przyczepione są zdjęcia z narodzin Amelki). To miejsce zabawy i nauki.

Mój kalendarz
Dla mnie tablica to metrowy kalendarz, którego używam by zapisać ważne dla mnie spotkania np. fryzjer, paznokcie, lekarz, szczepienia cokolwiek o czym mogę w tygodniu zawirowań zapomnieć. 

Moje marzenia, plany, cele
To także jest nasza przestrzeń pełna pomysłów, planów, celów. Jakiś czas temu zapisywaliśmy na niej restauracje, które chcieliśmy odwiedzić – check!

Ściana służyła kiedyś jako instrukcja włączania pralki, z której M korzystał, gdy byłam w szpitalu, to także miejsce, gdzie zapisujemy listę zakupów, co akurat kończy się np. proszek, płyn itp.

To także miejsce na miłe słowo na początek dnia „Kocham Cię” Amelia i tata.

Malowanie ściany farba magnetyczną i kredową Malowanie farbą magnetyczną i kredową nie różni się niczym od malowania ściany zwykłą farbą. Wydzielona powierzchnia do malowania musi być przede wszystkim czysta, sucha, odtłuszczona i najlepiej gładka. Do malowania ścian zaleca się użycie wałka z gąbki, w ten sposób możemy uniknąć niepotrzebnych zacieków lub popryskania farbą wszystkiego dookoła nas. Najpierw malujemy farbą magnetyczną (2 razy), kolejne dwie warstwy to już farba kredowa (tablicowa).

Pomalowana w ten sposób ściana jest odporna na oddziaływanie kredy i wielokrotne zmywanie przy użyciu wody, a nawet środków chemicznych (sprawdzone).

Udostępnij

gadkamatka

Cały czas w biegu, pomimo tego znajduję czas na szybkie zakupy i kosmetyczkę. Motorem do działania jest córka, ona tez zainspirowała do pisania. Czasem niecierpliwa, bywa niepewna siebie. Niepoprawna optymistka z bagażem doświadczeń i odrobiną wad, ale silnie rozwiniętą empatią emocjonalną.

 • Anonymous

  Świetna ściana szkoda ze nie mamy gdzie takiej zrobic

 • Anonymous

  Świetny pomysł!!! Rozwiązanie idealne 😉 na moje zapiski i twórczość dzieciaczków 😉

 • Planuję taką ścianę zrobić u Tadzika, a właściwie cały panel z płyty MDF z kawałkiem magnetyczno-tablicowym, miejscem do rysowania kredkami i pojemniczkami na przybory plastyczne. To będzie projekt! No, ale dopiero w przyszłym roku 😉

 • Mamy takie drzwi 😀

 • Uwielbiam takie miejsca. Czarna farba stoi zamknięta bo…
  Bo nie było okazji kupić farby magnetycznej 😛
  Czekam do lata – niech pobrudzą się ściany 🙂