7 stresów, których nie olewaj!

Wrzesień 21, 2015
7 stresów, których nie olewaj!

Przedsmak…
Zakupy, pranie, pakowanie urwanie głowy…
Narzekanie brak czasu na ogarnięcie wszystkiego. M w delegacji – zostałam sama.
Jedna, druga awantura „tobie zawsze delegacja wypadnie w nie odpowiednim momencie”!
W momencie kiedy przydałaby się dodatkowa „para” rąk do pomocy. Gdy moja cierpliwość się kończy!

Później jest już tylko gorzej
Stres czy, aby wszystko zabrane? Czy odpowiednia liczba puszek mlek spakowana? Czy kaszki wystarczy? Czy słoiki będą ważyć za dużo? Czy w ogóle puszczą nas z tym przy odprawie?
A co z tym „piciem” podczas startu?

Bilans strat
Dzisiaj patrzę z utęsknieniem. Nie ważne było 19 kilogramów nadbagażu, nie ważny był stres z dzieckiem na pokładzie, nie ważna nieprzespana noc dzień przed kiedy dziecko próbowało wpakować się do walizki o 23:51, nieważne, że Am wyrzucała wszystko z torby, a my co chwile pakowaliśmy z powrotem…Nieważne te cholerne ząbkowanie w trzeciej dobie na wakacjach…I nieprzespane noce.

Bilans zysków
A to, że ten stres smakował najlepiej zawdzięczamy sobie, 38 stopniom gorąca w cieniu i tej „małej”, której stuknął wtedy rok. Nie było nudy, nie było stagnacji.
Choćbyście mieli wyruszyć kilka czy kilkanaście kilometrów od domu, nie muszą to być mile, inny kontynent – znajdźcie dla siebie miejsce, gdzie nie goni Was praca, z dala od codzienności, gdzie w natłoku zajęć nie bardzo macie czas dla Waszej rodziny -zróbcie to! Spakujecie walizki i ruszcie przed siebie – razem!

7 rzeczy, które warto zapamiętać przed kolejnym urlopem!
1. Słoiczki, tak te takie małe, małe, małe – a jednak ważą w cholerę jak władujesz 15 sztuk.
2. Waga domowa niekoniecznie jest dobra.
3. Licytuj nadbagaż, może finalnie okazać się, że linie lotnicze nie mają cennika nadbagażu.
4. Pampersy niby w całej Europie, ale znalezienie znalezienie odpowiedniego rozmiaru czytaj czwórek było w Chorwacji wyzwaniem.
5. Folia śniadaniowa nie taka droga i straszna, warto owinąć wózek przed odprawą, chyba, że chcecie, aby wyglądał jak po starciu z kąpielą błotną.
6. Umilacze czasu! Tak! Niczym must have sezonu! Tablety, laptopy, zabawki!
7. Grunt to stoicki spokój, pogoda ducha i nieograniczone pokłady cierpliwości!

Warto przeżyć to wszystko, żeby przeżyć jeszcze więcej! I te błogie lenistwo!

Udostępnij

gadkamatka

Cały czas w biegu, pomimo tego znajduję czas na szybkie zakupy i kosmetyczkę. Motorem do działania jest córka, ona tez zainspirowała do pisania. Czasem niecierpliwa, bywa niepewna siebie. Niepoprawna optymistka z bagażem doświadczeń i odrobiną wad, ale silnie rozwiniętą empatią emocjonalną.