Przepis na udane pierniczki

Grudzień 14, 2015
Przepis na udane pierniczki

Zapach zbliżających się świąt można już u nas poczuć! Nasze pierwsze, wspólnie ubrane drzewko świąteczne stoi na stole i czeka na prezenty (hoł hoł Tatulku), więc postanowiłyśmy pójść dalej! 


Ku tradycji! Ku pierniczkom!!! 
Wspólne pieczenie świątecznych pierników to fantastyczny sposób na wprawienie się w świąteczny nastrój i w codziennym zawirowaniu, spędzić wspólnie trochę czasu w kuchni. Amelia mini master chef uwielbia gotować, więc postanowiłam ją zaangażować w świąteczne piernikowanie. 

Przepis zapożyczyłyśmy od Kasi z bloga www.kantorekkatjuszki.pl, która z mojego rodzinnego miasta uciekła za miłością do Warszawy.

Przepis jest banalnie prosty, a co najważniejsze naprawdę wychodzą z niego pierniki. Nawet dla takiej osoby jak ja, która robiła je pierwszy raz w życiu nie było problemu! No dobra był jeden ” Kasiu, piekę już 15 minut, a one nadal są miękkie”. 
Przepis oraz piękne zdjęcia w wykonaniu Kasi znajdziecie tu (klik)

Jak nam wyszło? Sprawdźcie sami!

Udostępnij

gadkamatka

Cały czas w biegu, pomimo tego znajduję czas na szybkie zakupy i kosmetyczkę. Motorem do działania jest córka, ona tez zainspirowała do pisania. Czasem niecierpliwa, bywa niepewna siebie. Niepoprawna optymistka z bagażem doświadczeń i odrobiną wad, ale silnie rozwiniętą empatią emocjonalną.

  • Anonymous

    U nas od małego jest tradycja pieczenia pierników, w późniejszym wieku to bedzie niezla frajda dla Amelki

  • Anonymous

    U nas od małego jest tradycja pieczenia pierników, w późniejszym wieku to bedzie niezla frajda dla Amelki