Sposób na zdrową i pyszną dietę małego dziecka

Lipiec 05, 2016
Sposób na zdrową i pyszną dietę małego dziecka

Tyle się o tym mówi, tyle się mówi o zdrowej żywności, o odpowiedniej diecie o dostarczaniu wartości odżywczych… Mówiąc wprost: jak byłam w ciąży dbałam o siebie jak nigdy w życiu… Miałam świadomość, że dbam o nas dwie i nikt inny nie jest w stanie zrobić tego lepiej.

Ciąża wywróciła moje życie i przyzwyczajenia do góry nogami. Zaczynając od śniadania, którego nigdy nie jadłam. Zazwyczaj pierwszy posiłek spożywałam w godzinach 14-15 i to było wszystko na cały dzień, jak w ogóle było. W ciąży to się zmieniło do mojego lichego menu wkroczyły szklanka wyciskanego soku, warzywa, owoce, golonka i placki po węgiersku! Ograniczyłam fast foody, i wieś mac’a. Wyposażyłam apteczkę domową w zapasy kwasu foliowego i innych witamin.

Dla zdrowia córki wszystko…
Wtedy też postawiłam sobie za cel, że dieta Amki będzie zdrowa, pożywna najlepiej ekologiczna – oczywiście wszystko dostosowane odpowiednio do jej wieku. I się zaczęło, mleko co 3 h z zegarkiem w ręku, potem marchewka „moja pierwsza łyżeczka” na obiad- rzecz jasna ze słoika, bo zima była i mówili, że lepsza taka niż zmarznięta z warzywniaka czy hipermarketu.  Potem owoce bo mówili, żeby nie wprowadzać tych słodkich rzeczy jako pierwszych, bo jak raz posmakuje, to już nie będzie chciała nic innego.

Wszystko zgodnie ze schematem żywienia – książkowo. Znajomi się podśmiewywali, że Amka nigdy nie pozna smaku słodyczy – mylili się! Wszystko się zmieniło jak zaczęła kumać – szlag trafił zdrowa żywność – szlag trafił punktualne jedzenie posiłków – szlag trafił mój zacny plan, bo w zasięgu oka zamiast jabłka i banana na horyzoncie pojawiła się kinder mleczna kanapka i jajko niespodzianka. I tak zamiast na podwieczorek porcji owoców to magicznym zaklęciem w miseczce pojawiała się mleczna kanapka.

Na przełamanie tej ilości niezdrowego cukru, przyszła mi z pomocą już rok temu sokowirówka od Philips. Kiedy kurier dostarczył mi ją do drzwi oszalałam ze szczęścia! Pomyślałam lubię soki! To jest urządzenie, którego brakowało mi w naszej nowej kuchni.

Mikołaj parsknął śmiechem, Ty i zdrowe soki? Naprawdę będziesz tego używać?! Co za głupie pytanie! Oczywiście. W końcu ktoś o mnie pomyślał i sprezentował mi sokowirówkę, którą Ty kupowałeś 9 miesięcy!

Dzisiaj, nadal utrzymuje swoje postanowienie przemycania zdrowej żywności do diety Amelii, ale tym razem z pomocą wyciskarki wolnoobrotowej Philips Avance Collection HR1897/30. Jeżeli Twoje dziecko, na widok warzyw na talerzu robi skrzywioną minę, tak jak moje – to świeże soki i gęste musy będą dla Was świetnym rozwiązaniem. A ten model wyciskarki, dzięki swojej ulepszonej formule i innowacyjności na pewno to zapewni.

IMG_9489IMG_9556 IMG_9531DSC04686 (1)

Wiem, wiem miałam takie same podejście – trzeba myć, trzeba obierać, trzeba mieć w domu owoce i warzywa, a tak w ogóle przygotowanie takiego soku zajmuje za dużo czasu…

Dlatego wyciskarka Cię zaskoczy. Jej innowacyjne rozwiązania, oszczędzą Twój czas i sprawią, że samodzielnie przygotowanie koktajlu stanie się banalnie proste.  My robimy to wspólnie zwłaszcza, że sezon letni jest idealny do przygotowywania soków, smoothie i musów. 

IMG_9669 IMG_9696DSC04775 DSC04801

Zaskoczę Cię po raz pierwszy.

Przede wszystkim technologia MicroMasticating wyciska składniki do ostatniej kropli (pozwala wycisnąć do 90% zawartości owoców). 

Zaskoczę Cię po raz drugi.

By obalić mit uciążliwego mycia i braku czasu, Philips wyposażył wyciskarkę w funkcję wstępnego czyszczenia, dzięki której sok wyciskany jest do ostatniej kropli, a jednocześnie czyszczone jest wnętrze urządzenia. Co więcej, ponieważ wyciskarka Philips wykorzystuje unikatową technologię bez sitka, a jej elementy pozbawione są ostrych krawędzi, wszystko można wyczyścić, po prostu spłukując pod bieżącą wodą. Dzięki tej wyjątkowej funkcji QuickClean całe urządzenie umyjesz w 1 minutę! Wyciskanie soków bez trudu może stać się Twoim codziennym, zdrowym nawykiem. 

Zdecydowany plus za blokadę kapania, która utrzymuje blat w czystości. Kiedy chcesz podmienić szklanki, albo przerwać wyciskanie soku, wystarczy nacisnąć spód wylotu soku.

DSC05017

Zaskoczę Cię po raz trzeci. 

Pamiętasz sprzed lat takie olbrzymie sokowirówki, które zajmowały połowę stołu kuchennego, a przygotowanie świeżego soku było wyprawą pochłaniającą pół dnia w kuchni? Ta wyciskarka ma tylko 11 cm szerokości!

Zaskoczę Cię po raz czwarty. To dopiero będzie news! 

Nie masz pomysłu w jaki sposób łączyć owoce i warzywa, by było smacznie? Szkoda Ci czasu na szukanie sprawdzonych przepisów w internecie? Do wyciskarki Philips Avance dołączona jest książka z przepisami, która zawiera metody na przygotowanie smacznych napojów i posiłków według przepisów z różnych stron świata. Nie tylko soki, ale także musy i zupy. Gdy odetną internet, książka zawsze jest pod ręką.

DSC04670 DSC05188DSC05203Świeże soki są niezastąpionym źródłem witamin, zarówno przygotowane w sokowirówce, jak i wyciskarce wolnoobrotowej. 

Panuje jednak przesąd, że soki przygotowane w wyciskarkach zawiera więcej witamin. Tymczasem Philips we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Wiedniu przeprowadził badania nad wartością odżywczą soków przygotowanych przy użyciu sokowirówek szybkoobrotowych i wyciskarek. Okazuje się bowiem, że przeciętna zawartość witamin w sokach przygotowanych przy pomocy obu typów urządzeń jest zbliżona.

Dla kogo zalecana jest sokowirówka?

Dla dużej rodziny, bo soki wyciska ekspresowo, a przygotowanie kilku szklanek dla dzieci i dorosłych zajmuję max. 1 minutę. Nikt nie czeka, nikt nie marudzi i nie pokrzykuje „Mamooooo chcę piććććććć”.  Soki z sokowirówki są bardziej „czyste” tzn. klarowne.  Sokowirówka, również posiada funkcję szybkiego mycia QuickClean – mycie w 1 minutę.

Kiedy korzystam z sokowirówki? Gdy potrzebuję zrobić hektolitry świeżego soku, zwłaszcza, gdy organizuję popołudniowy sabat przyjaciółek z dziećmi i porcją najświeższych ploteczek.

W niektórych domach królują jeszcze szklane wyciskacze do cytrusów. Przygotowanie soku w ten sposób to zdecydowanie strata czasu! Nie wyobrażam sobie, jakbym musiała kręcić setki razy w prawo, lewo i wykręcać owoce, żeby wycisnąć dwie szklanki świeżego soku. Dlatego zachęcam Was do oszczędności i zakupu,  chociaż podejrzewam, że w okresie wakacji będzie ciężko, to naprawdę warto zadbać o zdrowie swojej rodziny. Pamiętacie przysłowie nie dasz piekarzowi, to dasz lekarzowi? Zdecydowanie wolę wydać kasę na świeży sok, niż napędzać przemysł farmaceutyczny. A przy tym spędzić wspólnie czas i zaangażować Amelie w kuchenne rewolucje. 

DSC05058 DSC05083 DSC05095

Wpis powstał w ramach współpracy z marką Philips.

Udostępnij

gadkamatka

Cały czas w biegu, pomimo tego znajduję czas na szybkie zakupy i kosmetyczkę. Motorem do działania jest córka, ona tez zainspirowała do pisania. Czasem niecierpliwa, bywa niepewna siebie. Niepoprawna optymistka z bagażem doświadczeń i odrobiną wad, ale silnie rozwiniętą empatią emocjonalną.